Hakkımda

Op. Dr. Mehmet Sait Çoban, Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 

Uzmanlık eğitimini 2013-2017 yılları arasında Kafkas Üniversitesi’nde aldı. Mecburi hizmetini Bayburt'ta tamamladıktan sonra, Dr. Öğretim Üyesi olarak Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yaptı.

Op. Dr. Mehmet Sait Çoban; uzmanlık tezini ”Arka Kapsül Kesafeti Nedeniyle Uygulanan ND: YAG Lazer Kapsülotominin Koroid Kalınlığı Üzerine Etkisi” konusunda yapmıştır.

Çalışma Alanları

Çocuk göz sağlığı, yetişkinlerde şaşılık ameliyatları, kırma kusurlarında kontakt lens tedavisi, göz kuruluğu, bebek göz muayenesi, az gören gözlerde şaşılık ameliyatı, nistagmus gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışmalarının bir kısmı son yıllarda tıp literatürüne basılı makale ve kongrelerde sözlü bildiri ve poster bildiri olarak girmiştir.

2020 ve 2021 eğitim-öğretim dönemlerinde Tıp Fakültesi öğrencilerine anlattığı dersler özellikle "Şaşılık, Göz kapağı düşüklüğü, Görme bozukluğu ve kaybı, Çift Görme, Göz kuruluğu"  vb. konular üzerine olmuştur. 2021 yılında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ''Ön Segmet Cerrahisi'' üzerine gözlemci olarak bulunmuştur.

2021 yılı sonu itibariyle Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay ile birlikte İzmir'de görev yapmaktadır.